Manufacturer of a wide range of products which include kb bag canvas multipurpose storage bag, canvas bag for tea packaging, tea packaging canvas bag, canvas hawker bag supplier/trader, promotional canvas jhola bags and canvas printed bag.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Liter |
| Size | 19w * 15h * 10 in Inches |
| Closure Type | Zipper |
| Dimension | 19w * 15h * 10 in Inches |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15-20 Kg |
| Pattern | Printed |
| Color | Natural |
| Material | Canvas |
| Handle Type | Loop Handle |
| Product Type | Carry Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10-15 Kg |
| Color | Natural |
| Handle Type | Loop Handle |
| Product Type | Carry Bag |
| Shape | Rectangular |
| Wash Care | Handwash |
| Pattern | Printed |
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20-25kg |
| Color | Off White |
| Handle Type | Cotton |
| Pattern | Printed |
| Size/Dimension | 17*14*8.5" |
| Material | Cotton Canvas |
| Is It Handmade | Handmade |
Canvas Hawker Bag for Brand Promotion/Packaging/Gifts
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Type Of Hand Bags | Hand Handled |
| Brand | Black Boxes |
| Material | Canvas |
| Color | Off white |
| Usage/Application | Promotional |
| Size | 17*14*8.5" |
| Weight | 210-220 gram |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 56 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25-30 kg |
| Size | 19w * 15h * 10 in inches |
| Handle Type | Cotton |
| Size/Dimension | 19*15*10" |
| Material | Canvas |
| Product Type | Carry Bag |
| Style | Handle |
| Weight | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 3000 Piece
We are a unique entity in the industry, actively committed towards providing a qualitative range of Printed Canvas Bag.
Price Range:
Rs 60 to 70 Per Piece.
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 -20 Kgs |
| Size/Dimension | 17x14x8.5 |
| Material | cotton canvas |
| Pattern | Printed |
| Color | Natural |
| Handle Type | Loop Handle |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 kg |
| Pattern | Printed |
| Bag Size | 17x14x8.5 |
| Usage/Application | Shopping |
| Type | Handled |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Cotton |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10-12kg |
| Color | off white |
| Handle Type | Cotton |
| Size/Dimension | 14x12x5" |
| Material | Cotton Canvas |
| Is It Handmade | Handmade |
| Closed Way | zipper |
| Printed | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Material | Canvas |
| Fabric Weight (GSM) | 350 GSM |
| Handle Type | Loop Handle |
| Color | Off White |
| Size/Dimension | Customizied |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2700 Piece
Cotton canvas plumber bag with inside lamination and poster
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 -20 Kgs |
| Size/Dimension | 17*13.5*8.5" |
| Material | Canvas |
| Pattern | Printed |
| Color | Natural |
| Handle Type | Cotton |
| Product Type | Carry Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Piece
Loop handle Laminated Printed Cotton Canvas Bag
with cotton niwar and patty
heavy duty
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Promotional Bag |
| Brand | Black Boxes Brand of K.B. Industries |
| Capacity | 10kg |
| Style | Loop handle |
| Size/Dimension | 17*14*8.5" |
| Number Of Partition | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Bag Type | Packaging Bag |
| Capacity | 5 L to 10 L |
| GSM | 280 GSM |
| Material | Cotton Canvas |
| Storage Capacity | 15kg |
| Brand | Black Boxes |
| Size | 17*14*6.75" |
| Pattern | Printed |
| Color | Off White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5-10 Kg |
| Brand | KB Industries |
| Material | Canvas |
| Style | Handle |
| Pattern | Printed |
We are actively engaged in offering an extensive range of Canvas Howker Bag for catering the diversified requirements of our clients.
Price Range:
Rs 30 to 80 Per Piece.
₹ 44 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20-25kg |
| Brand | NA |
| Size/Dimension | 17*14*8.5" |
| Material | Cotton Canvas |
| Handle Type | Loop Handle |
| Color | Off White |
| Product Type | Packing Bag |
| Is It Handmade | Handmade |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Capacity | Upto 5 Kgs |
| Brand | kb bags |
| Size/Dimension | 17*14*8.5 |
| Material | Canvas |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| Product Type | Carry Bag |
| Style Type | Handle |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 Kg |
| Brand | KB Industries |
| Material | Canvas |
| Product Type | Carry Bag |
| Style | Handle |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 3000 Piece
We are highly acclaimed in the industry for offering an optimum quality range of Printed Canvas Bag.
Price Range:
Rs 30 to 80 Per Piece.
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Color | Off White |
| Material | Cotton Canvas |
| Usage/Application | Packing |
| Dimension | 17*14*8.5" |
| Design | Printed |
₹ 38.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15-20 kg |
| Handle Type | Cotton |
| Pattern | Printed |
| Size/Dimension | 17x14x8.5 |
| Material | Canvas |
| Wash Care | Handwash |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 -10 Kg |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Brand | KB Industries |
| Product Type | Carry Bag |
| Style | Handle |
Minimum order quantity: 3000 Piece
Owing to our in-depth industry experience and precise knowledge of this domain, we are providing an outstanding assortment of Canvas Bag.
Price Range:
Rs 30 to 80 Per Piece.
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Brand | Black Boxes |
| Size/Dimension | 17*14*8.5" |
| Material | Cotton Canvas |
| Handle Type | Loop Handle |
| Color | Off White |
| Is It Handmade | Handmade |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Material | Canvas |
| Brand | Black Boxes Brand of K.B. Industries |
| Capacity | 10kg |
| Style | Handled |
| Size/Dimension | 17*14*8.5" |
| Number Of Partition | 1 |
| Features | Multicolor Printed with Zip |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 -10 Kg |
| Brand | KB Industries |
| Material | Canvas |
| Product Type | Carry Bag |
| Style | Handle |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Price Range: Rs 30 to 80 Per Piece.
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Material | Canvas |
| Product Type | Promotional Bag |
| Color | Off White |
| Brand | Black Boxes Brand of K.B. Industries |
| Capacity | 10-20Kg |
| Style | Handled |
| Size/Dimension | 17*14*8.5" |
| Number Of Partition | 1 |
| Usage/Application | Jhola/Packaging/Promotional Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Material | Canvas |
| Capacity | 10-12 kg |
| Fabric Weight (GSM) | 300 GSM |
| Fabric GSM | 300 GSM |
| Dimensions (Width x Height x Depth) | 17 x 14 x 8 inch |
| Handle Type | Cotton |
| Closure Type | Open Mouth |
| Size/Dimension | 17*13.5*8.5" |
| Brand | NA |
| Is It Handmade | Handmade |
| Is It Customized | Customized |
| Printed | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Two Color Screen printed canvas cotton bag with inside lamination
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Capacity | More than 20 Kgs |
| Color | Natural |
| Handle Type | Cotton |
| Size/Dimension | 17x14x8.5 |
| Product Type | Carry Bag |
| Is It Handmade | Handmade |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Mr. Amit (CEO)
K.B. Industries Private Limited
Ground Floor Plot No A 160 Sector A4 Loni
Ghaziabad - 201102, Uttar Pradesh, India