We are a leading Manufacturer of laminated jute bags, jute lunch bag, printed jute bag, jute promotional bags, lunch jute bag and rope handle jute bag from Ghaziabad, India.
₹ 79 / Piece Get Latest Price
| Weight capacity | 2Kg |
| Pattern | Printed |
| Material | Jute |
| Color | natural jute and orange |
| Capacity | 2-4 kg |
| Number Of Compartment | Single Compartment |
Laminated jute promotional multi purpose bag
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Jute |
| Pattern | Plain |
| Color | Blue |
| Handle Type | Rope Handle |
| Capacity | 3-8 Kg |
| Closure Type | Zip |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Zipper |
| Material | Jute |
| Design Type | Printed |
| Usage/Application | Lunch |
| Bag Handle | Tesco Handle |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Jute |
| Product Type | Jute Bag |
| Color | Natural Jute |
| Brand | Black Boxes |
| Capacity | 2kg |
| Style | Handled |
| Size/Dimension | 12w * 14h * 4" |
| Number Of Partition | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 64 / Piece Get Latest Price
| Color | Red, Yellow, Green |
| Size | 12" x 12" x 5" |
| Material | Jute |
| Brand | Black Boxes |
| Handle Type | Rope Handle |
| Weight | 165 gm |
| Country of Origin | Made in India |
We are a recognized entity, engaged in providing the best-in-class range of Lunch Jute Bag for our clients.
₹ 88 / Piece Get Latest Price
| Weight Capacity | 3 KG |
| Pattern | Printed |
| Material | Jute |
| Handle Type | Short Cotton Padded |
| Design | Yoga Jute |
| Color | Golden |
| Depth | 5" |
| Holding Capacity | 5 kg |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| Number Of Pockets | Single |
| Thickness | 13/13 jute |
| Weight | 200 gram |
| Handle Size | 15" |
| Design/Pattern | Yoga |
| Gusset Size | 5" |
| Product Type | Jute Shopping Bag |
| Eco Friendly | Yes |
| Is It Handmade | Handmade |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Brand | Blackboxes |
| Size/Dimension | 12w * 14h *5 in inches |
| Height | 14 Inches |
| Is It Stretchable | Non Stretchable |
| No Of Zip | One |
| Number Of Compartments | One |
| Printing | Screen Printed |
| Style | Rope Handle |
| Type | Shopping Bags, Promotional Bags |
| Country of Origin | Made in India |
| Compartment | Single Compartment |
| Handle Material | Rope |
| Closure Type | Zipper |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Weight Capacity | 15 KG |
| Style | Handled |
| Type | Promotional Bags |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Material | Jute |
| Handle Type | Loop |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Material | Jute |
| Bag Type | Printed Bags |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Mr. Amit (CEO)
K.B. Industries Private Limited
Ground Floor Plot No A 160 Sector A4 Loni
Ghaziabad - 201102, Uttar Pradesh, India