We are a leading Manufacturer of heavy duty canvas tool bag, plumber canvas bag with zip, plain canvas tool kit bag, electrician tool kit bag, canvas tool kit bag and led tool kit bag canvas bag from Ghaziabad, India.
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Weight capacity | 20Kg |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Carrying Tools |
| Bag Size | 14*12*5" |
| Material | Cotton Canvas |
| Brand | Black Boxes |
| Closure Type | zipper Bag |
| Capacity | 20-25 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Heavy Duty cotton canvas bag with inside lamination for plumber and electrician
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton Canvas |
| Capacity | 5-10 Kgs |
| Size (W x H) | 14.5 x 12 x 5" |
| Handle Type | Cotton |
| Pattern | Printed |
| Customization | Screen Printed |
| Features | Gusset |
| Size/Dimension | 14x12x5 |
| Fabric Weight (GSM) | 300 GSM |
| Closure Type | Zipper |
| Color | Natural |
| 14x12x5 | 12kg |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Weight | 10 kg |
| Color | Off White |
| Usage/Application | Tools |
| Bag Size | 14*12*5" |
| Material | Cotton Canvas |
| Size/Dimension | 14*12*5" |
| Shape | Square |
| Closure Type | Zip |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Tools |
| Color | Off white |
| Capacity | 10kg |
| Handle Type | Cotton |
| Material | canvas |
| Style | Handled |
| Gsm | 300 GSM |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Bag type | Zipper bag |
| Canvas gsm | Upto 300 gsm |
| Tool capacity | Upto 20 tools |
| Weight | 20 kg |
| Material | cotton canvas |
| Brand | Blackboxes |
| Size/Dimension | 14.5w * 16h * 5 in inches |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Carrying Tools |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Carrying Tools |
| Color | White and Green |
| Bag Size | 14x12x5 |
| Material | Canvas laminated |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 10kg |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 72 / Piece Get Latest Price
| Color | Off White |
| Material | Cotton Canvas |
| Brand | Black Boxes |
| Capacity | 20-25 kg |
| Closure Type | Zip |
Anil (CEO)
K.B. Industries Private Limited
Ground Floor Plot No A 160 Sector A4 Loni
Ghaziabad - 201102, Uttar Pradesh, India